İzmir Havalimanı Araç Kiralama | Eurauto

İzmir Havalimanı (ADB)

İzmir Havalimanı Araç Kiralama | Eurauto

İzmir Havalimanı Araç Kiralama

Gittiğiniz yeni bir şehirde, ülkede ya da yaşadığınız yerde ulaşımı kolaylaştırmak isteyebilirsiniz. Özellikle seyahate gittiğinizde kısıtlı olan gezi sürenizi gitmek istediğiniz yerlere daha kısa sürede gerçekleştirmek ve daha rahat olarak gezmek seyahatinizden keyif almanızı sağlar. Hava yolu ile ulaşımı tercih ettiğinizde eşyalarınızla birlikte kalacağınız yere gitmek için havalimanı çevresindeki ulaşım araçlarını aramak yerine daha kolay bir yöntem vardır: havalimanı araç kiralama.

Uçaktan indiğiniz anda kiraladığınız araç ile şehirde gideceğiniz yere ulaşmak size önemli oranda konforu hissettirir. İzmir araç kiralama konusunda geniş seçenekleri barındıran seçeneklere sahiptir. İzmir havalimanı araç kiralama hizmetleri size hem uzun dönem hem de birkaç günlük sürede şehri keşfetmenizi, geçirdiğiniz zamanı daha verimli kılmayı ve turist olarak toplu taşımanın dezavantajlarından bu sürede uzak kalmayı vadeder. Bu yazıda İzmir araç kiralama hizmetlerinde hangi adımları izleyeceğinizi, İzmir’de nereleri gezebileceğinizi, araç kiralamada fiyat skalasını öğrenebilirsiniz.

İzmir Havalimanı Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Havalimanından çıktıktan sonra yakınlarda bir kiralama acentesi arayabilirsiniz. Şehre indiğiniz an kendi ulaşım aracınıza ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için İzmir araç kiralama hizmetleri hakkında önceden bilgi edinmeniz işinize yarayabilir.

Araç kiralarken yeni bir araç satın alıyormuş gibi inceleme yapmalısınız. İstediğiniz aracı yeterince irdelemeniz ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmanız gerekir. Araç kiralama şirketinden gelen eleman size aracı teslim etmeden önce sizi bekleyebilir, ancak siz bu sürede onu beklettiğinizi düşünmek yerine araçta bir sorun ya da hasar olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Öncelikle aracın dışında bir çizik ya da göçük varsa rapor ettirmelisiniz. Bunun dışında kaputu kontrol edip parçaların tam olup olmadığına bakabilirsiniz. Tekerlekleri de kontrol etmelisiniz. Araç kiralarken yakıt kontrolünü de ihmal etmeyip size verilen yakıt seviyesinde aracı teslim etmeniz gerekir.

Yaşı geçmiş araçların size sorun çıkarma ihtimali artacağından 1-2 yaşındaki araçları tercih edebilirsiniz. 0 ya da sıfıra yakın kilometresi olan araçlar en az sorun çıkaracak tiplerdir.

İzmir rent a car konusunda en rahat seçimler yapabileceğiniz şehirlerdendir. Şehrin tadını çıkarmak için İzmir havalimanı araç kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz.

İzmir Havalimanı Civarında Benzin İstasyonları

Havalimanından çıktıktan sonra kiraladığınız aracı bir süre idare edebilecek kadar yakıt depoda bulunur. Aracı kiralayan şirket de bunu göz önüne alarak aynı yakıt seviyesinde aracı teslim almak isteyebilir. Bu nedenle İzmir havalimanın araç kiralama noktalarına göz attıktan sonra havalimanına yakın benzin istasyonlarını da bilmek işinize yarayabilir.

Adnan Menderes Havalimanı İzmir’in Gaziemir ilçesinde olup bu bölgedeki benzin istasyonları uğrak noktanız olabilir. D550 karayolu üzerindeki havalimanı Akçay Caddesindedir ve cadde üzerinde çok sayıda benzin istasyonu bulabilirsiniz. Havalimanından çıktıktan sonra 1 kilometre içinde sizi benzin istasyonları karşılar.

İzmir Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Şirketlerin yaptığı kiralama anlaşmaları, araçların yaşı, kilometresi, kiralama noktasının konumu gibi etmenler araç kiralamada fiyat konusunda belirleyici olabilir. Şirketler aracı eşlim etmeden depozito talep edebilirler. Havalimanında kiralamak isteyeceğiniz bir araç için günlük fiyat genelde 200 liradan başlayıp aracın boyutuna, modeline ve yaşına göre artabilir.

Havalimanı Araç Teslim Alma & Etme

İzmir’de geçirdiğiniz vakit içinde güvenli ve zamandan tasarruf ederek yapacağınız gezi için havalimanı araç kiralama oldukça avantajlıdır. Araç kiralama kararı verdikten sonra gerekliliklerinizi ve bütçenizi düşünmelisiniz. Hemen uçaktan indikten sonra karar verdiğiniz araca binmek için uçuş numaranız gerekir. Uçaktan iniş saatinizde havalimanında sizi karşılayan aracı inceledikten sonra bir kiralama sözleşmesi imzalamanız gerekir. İzmir araç kiralama şirketleri bu sözleşmenin yanı sıra kredi kartınıza bir miktar bloke de koyabilir. Bu şart trafik cezası ve aracın olası hasarı için gerekebilir ve talep edilebilir. Dolayısıyla ehliyetiniz ve kredi kartınız kiralama işlemi için en önemli şartlardır. İzmir havalimanı araç kiralama seçeneklerinden güvenli ve yeterli bulduğunuz birinde karar verdikten sonra aracı havalimanından teslim alabilirsiniz. Daha sonra aracı aynı yere teslim etmeniz beklenir. Uygun fiyat avantajları için araç kiralamadan önce zamanlama sizin için uygunsa erken rezervasyon tarihlerine göz atabilirsiniz. Bu durum fiyat konusunda büyük oranda tasarruf sağlayabilir.

İzmir Havalimanı Kiralık Araç Yorumları

İzmir rent a car konusunda güvenilir firmaları barındıran bir şehirdir. Eurauto, havalimanından araç kiralama için en uygun seçenekleri yeterli araç filosu ile sizlere sunar. Firma için müşterilerin yorumlarından birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.

Se*** Ba***

Yaz mevsiminde çocuklarımız ile yaptığımız tatilde zaman kazandıran ve fırsatları ayağımıza kadar getiren Eurauto sayesinde İzmir tatilimiz beklediğimizden keyifli geçti. Eğer bu fırsatı kullanmasaydık tatil sezonunda bu denli uygun fiyatlı ve rahat bir hafta geçireceğimizi sanmıyorum.

Ar*** Sa***

Ocak ayında 5 kişilik ekip olarak yaptığımız iş seyahatinde trafikte toplu taşıma ve şehir merkezinde araç kiralama firmaları arama zahmetinden bizi kurtaran Eurauto seçebileceğimiz en iyi firmaydı. Tercihimizden yana çok memnunum.

Me*** Çe**

İzmir gezilip görülecek sayısız mekanı barındırırken planladığımız onlarca durağa bir araç olmadan gidemezdik. 6 saatlik uçuş sonunda bir araç kiralamak, direkt kalacağımız yere ulaşmak ve şehri ilk günden tanımak istedik. Bu konuda yaptığımız en iyi hamle yeterli büyüklükte ve güvenilir bir araç kiralamaktı. Eurauto, bu konuda seçenekleri sıralayıp fiyat kısmında da avantajları sunduğu için büyük bir fırsat oldu.

İzmir’de Nereleri Gezebilirim?

Hem turistik hem de tarihi olarak pek çok yeri barındırdığı gibi eğlence sektöründe de hatırı sayılır uğrak noktaları olan İzmir, gezginler için büyük bir dehlizdir. Yerinde bir plan ve önemli noktalar için yeterli zaman şehri keşfetmenizi sağlar. Her turistin merkezden başlayarak ilçeleri gezmesi, güzel koylarda denize girerek serinlemesi kaçınılmazdır. Eğer böyle bir zamanınız varsa merkezde İzmir’in lezzetlerinden olan boyoz, bomba, kumru, enginar dolması, söğüş, kabak çiçeği dolması gibi yemekleri tadabilirsiniz. Yurt dışından gelen tarihe meraklı turistlerin özellikle uğramadan geçmediği Selçuk ilçesinde bulunan tarihi kalıntıları ve Efes Antik Kenti’ni gezebilirsiniz. Güneyden devam eden yolculuğunuzda Urla’da bulunan koylara ulaşım sağlayabilir, Balıklıova’nın masmavi kumlarında güneşlenebilirsiniz. Çeşme’de eylül ayında başlayan yöresel lezzetlerin öncü olduğu şenliklerle takviminizi çakıştırabilirsiniz. Şehrin kuzeyinde bulunan Foça, tarihi dokusu, taş evleri ve sakin denizi ile size huzur verecektir. Aracınızla devam ederken dilediğiniz koyda dalgaları dinleyebilir, şehrin tadını çıkarabilirsiniz. 

01
Araç Muayenesi Nedir?

Araç Muayenesi Nedir?

Oku
Araç Egzoz Muayenesi Ne Kadar?

Araç Egzoz Muayenesi Ne Kadardır?

Oku
Dizel ve Benzin Farkı

Dizel ve Benzin Farkı Nelerdir

Oku
Ara

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

Kabul Ediyorum
Whatsapp