Araç Kiralama Kredi Notu Kaç Olmalı

Araç Kiralama Kredi Notu Kaç Olmalı

Araç kiralama kredi notu kaç olmalı?

Araç kiralama yaparken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Araç kiralama kredi notu başlığı da en çok aranan, merak edilen konular içerisinde yer almaktadır. Kiralama şirketleri sözleşme yaparak araçlarını kiraya vermektedir. Bu kapsamda her iki taraf içinde güvenilir ortam oluşturmak, herhangi bir hasar, kaza, arıza durumunda çözüm üretmek mümkün olmaktadır. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi önemli ve olmazsa olmaz denilen kriterlerden araç kiralama kredi notu kaç olmalı sorusuna detaylıca yanıt vermiş olacağız.

Kredi notu nedir?

Kredi notu, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarında yer alan borçlara yönelik, borç durumu, kullanım bilgisini içeren bu yapı içinde hesaplamalara verilen addır. Kartlarınızı ve kredilerinizi zamanında ödemeniz, borç kapatma dönemlerini geçirmemeniz tamamen notu etkilemektedir. Findeks kredi notu tam bu aşamada devreye girmektedir. Sorgulama yapılırken 1 puandan 1900’e kadar puanlama sistemi bulunmaktadır. Puan arttıkça kredi notu risk seviyesi düşmektedir. Ne kadar yüksek puana sahipseniz findeks kredi notu da o kadar iyi demektir.


Peki araba kiralama yapmak için kredi notum kaç olmalı? Riskli grupta olursam araç kiralayabilir miyim? En riskli grup puanı 0-799 arası olmaktadır. Bu aralıktaysanız araç kiralama yaparken olumsuz, red durumları ile karşılaşabilirsiniz. Daha üst puanlarda kiralama yapmak için yeterli olabilmektedir. Ancak kiralanacak olan arabanın segmentine göre değişimler olabilmektedir. Lüks sınıfında yer alan marka ve modellerde kiralama yaparken findeks kredi notuzun daha iyi olması gerekebilmektedir. Kiralama yaparken firmalar sizin adınıza sorgulama yaparak kritere uyup uymadığınızı sorgulayabilmektedir. Önceden bilmeniz zaman ve avantaj oluşturabilir. Bunun için kendiniz Findeks puanınızı sorgulatabilirsiniz. Araç kiralama yaparken findeks kredi notu sorgulamasını operatörlerinizden SMS ile öğrenebilmektesiniz. Örneğin TCKIMLIKNO yazıp 1122’ye gönderdiğiniz zaman Türk Telekom hattı üzerinden 17,5 TL’ye öğrenebilirsiniz. Turkcell kullanıcıları ise, TC kimlik no ve doğum yılı aralarında birer boşluk bırakılarak yazılır ve 1122’ye sms atabilir.

İlgili yazımızda araç kiralama kredi notu kaç olmalı başlığı üzerinden bilgi verilmiş olup, diğer blog yazılarımıza, kampanyalar bölümüne göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.


01
Araç Göstergelerinin Anlamları Nelerdir

Araç Göstergelerinin Anlamları Nelerdir

Oku
Sürüş keyfi veren araçlar

Sürüş keyfi veren araçlar

Oku
Havalimanı araç kiralama püf noktaları

Havalimanı araç kiralama püf noktaları

Oku
Ara

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

Kabul Ediyorum
Whatsapp