Eurauto | Genel Kiralama Koşulları

Genel Kiralama Koşulları

EURAUTO RENT A CAR ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

Gizlilik Politikası
Web sitemizden yapılan rezervasyon ve kişisel bilgiler 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde kredi kartı bilgileri SSL sertifikası ile şifreli bir şekilde bankaya aktarılıp provizyon alınmaktadır. Kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde web sitemizde kaydedilmemektedir.


İptal  ve Geri Ödeme Politikası
Kira süresi başlamadan 48 saat ( 2 GÜN ) öncesine kadar rezervasyon iptalinde Ücret talep edilmez. Kira süresi başlamasına 48 saatten az kalan, iptal işlemleri için 2 günlük rezervasyon ücreti alınır. 2 günden az sayıdaki rezervasyonlarda ücretin geri iadesi yapılmaz. Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan veya kredi kartının araç teslim anında temin edilmemesi gibi durumlarda 48 saatten az bir süre kalan iptal prosedürü uygulanacaktır.

Depozit ödenmiş rezervasyonlarda: Kira süresi başlamadan 48 saat öncesine kadar olan iptal durumlarında; depozit ücreti tahsil edilecektir. Kira süresi başlamasına 48 saatten az kalan, iptal işlemleri için, üç günlük araç kira bedeli veya ödenen depozitten yüksek olanı tahsil edilir. 3 günden az sayıdaki rezervasyonlarda ücretin geri iadesi söz konusu değildir. Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan veya kredi kartının araç teslim anında ibraz edilmemesi durumlarında 48 saatten az bir süre kalan iptal prosedürü uygulanacaktır.


SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI 

-Ekonomik grup araçlar için 25 yaş ve en az 5 yıllık ehliyet (R. Symbol,R.Clio,F.Fiesta,Citroen Elysee,F.Linea v.b.) 

-Orta grup araçlar için 27 yaş ve en az 7 yıllık ehliyet(R.Megane,Opel Astra,F.Focus,VW Jetta v.b.) 

-Üst grup araçlar için 30 yaş ve üzeri ve en az 7 yıllık ehliyet sahibi olmak gerekmektedir. (VW Passat,Mercedes C180,BMW 320,M.Vito v.b.)

Ödeme ve Depozit Şartları(Kredi Kartı Kullanımı);

Kiralama esnasında kiralama yapan müşterilerimizin kendisi adına düzenlenmiş kredi kartları istenmektedir.Kendi adına düzenlenmiş kredi kartı olmayan veya eğer site üzerinden ödeme yapılmış ise ödeme yapılan kredi kartını kiralama esnasında ibraz etmeyen müşterilerimize rezervasyonları onaylanmış olsa bile araç teslim edilmeyebilir.Bu kredi kartına araç gruplarına göre değişen tutarlarda bloke konulabilir.Ekonomik grup araçlar için 750 TL,Orta grup araçlar için 1000 TL ve Üst segment araçlar için 2000 TL(Mercedes,VW Passat veya BMW grup araçlar v.b.).

Eğer kredi kartına bloke konulmuş ise bu bloke çalışılan bankaya göre 3 ile 7 gün arasında çözülür.Üst segment araçlarda çift kredi kartı talep edilebilir.Yurtdışında yaşayan müşterilerimizden pasaport ve geçerli ehliyetlerini ibraz etmeleri istenmektedir. Eurauto Rent a Car Kiralama Fiyatlarına dahil olan ve olmayan hususlar Sitede gördüğünüz fiyatlara aşağıdaki ürün ve hizmetler dahildir.

-Kaza Sigortası Muafiyetli.

-Tüm Kiralamalara muafiyetli kaza sigortası(CDW) dahildir.Aracın kaskolu olması için extra sigorta almanız gerekmez, extra sigortalar aşağıda ayrıca belirtilmiştir.Bu sigorta kaza sırasındaki hasarları kapsar.Kiralayan aracın grubuna göre oluşan hasarın muafiyet kadar olan kısmını, eğer sigorta şartları yerine getirilmiş ise öder.Extra muafiyetsiz sigorta satın alarak bu muafiyeti kaldırabilirsiniz.Bu sigorta extra sigortaları kapsamaz(cam kırılması,lastik parçalanması,far kırılması v.s.).

-Fiyatlarımıza Katma Değer Vergisi Dahildir.

!Sigortanın Geçersiz Olduğu Durumlar;

Aşağıdaki durumlarda sigortadan yararlandırma teminatı geçersiz olacak ve sigortadan yararlandırma teminatı geçersiz sayılacaktır.

-Alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılması

-Aracın kiralama esnasında sözleşme üzerinde kayıt yapılan sürücüler dışında başka bir sürücüye kullandırılması veya kullanılması

-Aracın amacı dışında kullanılması(Aşırı yük altında kullanılması veya aşırı hız ile kullanılması)

-Aracın karayolları trafik kurallarına uyulmaksızın kullanılması(kırmızı ışık ihlali,aşırı hız,alkol ve uyuşturu etkisi)

-Aracın dikkatsiz kullanılması(Araca yanlış yakıt konulması,Aracın hararet ile kullanılması,Patlak lastik ile yürünmesi,kötü yolşartları ve arazi şartlarında v.b.)

-Kazanın meydana geldiği durumda aracın olay yerinden hareket ettirilmesi,kaza raporlarının tutulmaması,kaza ve olay yerinin fotoğraflarının çekilmemesi.Kaza bildiriminin Eurauto rent a car a bildirilmemesi.

-Aracın çalınması durumunda çalınma bildiriminin yapılmaması(çalınma durumunda anahtarın kullanıcıda olması gerekmektedir)

-Kiralama sözleşmesinin süresinin uzatılması için eurauto dan izin alınmaması veya kira sözleşmesinin bitiş tarihinde aracın teslim edilmemesi. -3.şahıslara verilen zararlar ve manevi tazminat tutarları zorunlu trafik sigortası şartları içerseinde teminat altına alınmıştır.Oluşacak diğer tutarlardan kullanıcı sorumludur.

!Fiyatlara Hariç Olan Hizmetler

-Tam Kaza Sigortası; Kiralanan aracın grubuna göre değişen tutarlardaki muafiyet tutarını ortadan kaldırır.Çarpışma olmaksızın muafiyet tutarına kadar olan hasarların kaza raporu gerektirmeden müşteri beyanı ile tazminini kapsar(küçük park yeri hasarları,far kırılmaları v.s. bir diğer aracın karışmadığı hasarlar)

-Lastik Cam Far Sigortası; Aracın cam ve lastiklerinde olan hasarları kapsar.   Muafiyet  Muafiyetsiz  Lastik Cam Far   Tam Kaza
  R.Symbol,R.Clio Joy,Fiat Linea,Ford Fiesta,  30000 TL  345 TL/GÜN  75 TL/GÜN  495 TL/GÜN
Ford Focus,R.Fluence,Opel Astra,Fiat Egea,VW Jetta,VW Golf   40000 TL  385TL+GÜN  95 TL/GÜN   525 TL/GÜN
 Fiat 500L,Fiat 500X,Mercedes C180,BMW320 v.b  50000 TL  510TL/GÜN  95 TL/GÜN  745TL/GÜNHırsızlık Sigortası;

-Aracın çalınması ile sigortanın aracın tutarını ödeme süreci arasında kalan aracın işten kalma tutarını öder.Günlük 19 TL ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

Tek Yön Ücreti;

-Aracın Kiralanan istasyondan başka bir istasyona bırakılması durumunda tek yön ücreti uygulanır.Bu tutar bırakılmak istenen istasyona göre değişebilir.Kiralama süresine göre bu tutar tahsil edilmeyebilir.Uygun kiralama lokasyon fiyatları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz. Otoban ve paralı yol geçişleri;

-Otoban ve paralı yol ve köprü geçişleri için araçlarda HGS kartları mevcuttur.Bu geçişler için müşteriden ayrıca ücret tahsil edilir.

Yakıt Ücreti; -Araçların yakıtı müşteriye aittir.Araçlar mümkün oldukça dolu teslim edilir ve alınır.Eğer araç dolu depo değil ise araç teslim alındığı birim kadar teslim alınır.Eksik getirilen yakıt için 40TL servis ücreti tahsil edilir.

Çocuk koltuğu;

-Araç kiralama esnasında çocuk koltuğu kiralayabilirsiniz.Web sitesi üzerinden kiralama esnasında bu ürünü satın alabilirsiniz.

Kira Sözleşmesi Değişiklik Talepleri;

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın EURAUTO rent a car ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

- Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

- Dönüş istasyonunun değişikliği - Araç grubu değişikliği - Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi - Saat Farkı Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20'si kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

Rezervasyon Şartları;

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir: Sitemizden rezervasyonlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Rezervasyonu tamamlamanızı takiben belirtmiş olduğunuz e-mail adresine rezervasyonun belirtilen şekilde alındığına dair bir e-mail alacaksınız. Bu e-maili saklamanız gerekmektedir, tekrar site üzerinden bu e-maile ulaşmanız mümkün olmayacaktır.Fiyat , araç grubu, kiralama tarihleri gibi rezervasyon bilgilerinde oluşabilecek tutarsızlık halinde Eurauto rent a car kayıtları esas alınacaktır. Yazım hatalarından veya olası bir eksik bilgiden dolayı Eurauto rent a car sorumlu tutulamayacaktır.Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için "Fiyat Koşulları"'nı okuyarak bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında veya sonrasında "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Peşin ödemeli rezervasyonlarda; Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan en az 48 saat öncesine kadar ücret alınmaz, bu süreden yani 48 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (2) günlük kira bedeli tahsil edilir. İptal bildirimleri yazılı olarak: Faks: +90 232 251 55 29, e-posta: www.eurauto.com.tr adreslerine yapılmalıdır.Rezervasyon ve kiralama aşamasındaki kiralama gününde bir değişiklik olması halinde kira kontratında belirtilen standart liste fiyat uygulanacaktır.Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Rezervasyon yaptırmış olsanız dahi Eurauto rent a car gerekli gördüğü hallerde aracı teslim etmeyebilir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir..Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan "mail order" veya "hesaba havale" ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte 3000-15000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir.Eurauto rent a car araç teslim anında gerekli gördüğü hallerde kesin rezervasyon yaptırılmış dahi olsa varsa ödediğiniz para iade edilerek araç teslimini iptal edebilir.Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme Şartları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir

Tel: 0 850 2162811   e-posta: www.eurauto.com.tr

Haberler
  01
  Araç Muayenesi Nedir?

  Araç Muayenesi Nedir?

  Oku
  Araç Egzoz Muayenesi Ne Kadar?

  Araç Egzoz Muayenesi Ne Kadardır?

  Oku
  Dizel ve Benzin Farkı

  Dizel ve Benzin Farkı Nelerdir

  Oku
  Ara

  Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

  Kabul Ediyorum
  Whatsapp