İzmir Araba Kiralama

  loading

  KUR HESAPLA

  İZMİR ARABA KİRALAMA

  İzmir ve Çevresinde Gezilecek Yerler  Ege'nin İncisi tanımı ile özdeşleşen İzmir, ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bir güzelliğe sahiptir.Doğal ve tarihi güzelliklerini görmek için İzmir'de araba kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

  İzmir seyahatiniz için bir gezi planı yaptı iseniz, ulaşım sorunu yaşamadan gerçekleştirebilmek için araç kiralamak isteyebilirsiniz. İzmir'in tüm güzelliklerini görmek için ihtiyacınız olacak. İzmir Araba Kiralama  olarak, tatilinizi rahat geçirmeniz için hizmet vermekteyiz.
  Keşfetmeyi sevenlerin yaşadığı İzmir'in çevre ilçeleri, özellikle sahil kesimleri insanı kendine bağlamaktadır. Her ne kadar Akdeniz şehirlerinden biri olsa da, sakinliği ile huzuru arayanlara istediklerinden fazlasını vermektedir.
  Ülkenin önde gelen turizm merkezlerinden biri olmakla birlikte, merkezden uzaklaştığınızda kendine özgü karakteri bulunan mekanlar da keşfedebilirsiniz.
  İzmir, antik çağlardan bu yana birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Bu özelliği ile de önemli bir kültür merkezidir. Şehrin simgesi olarak da bilinen Saat Kulesi, görülmeye değer eserlerden biridir. Kesme beyaz mermerden yapılan bu eser, ll. Abdülhamit döneminden kalmıştır.


  İzmir'de Görülmesi Gereken Yerler

  İzmir denilince akla ilk gelen mekanlardan biri olan Saat Kulesi, Konak Meydanında yer almaktadır. Saat Kulesi 'ne oldukça yakın bir yerde bulunan Tarihi Kemeraltı Çarşısı ise halen işlevselliğini korumaktadır. Konak Meydanı kıyısında bulunan tarihi çarşı, bir tür dergah olarak, çarşının bulunduğu sokak da Mevlevi Sokağı olarak anılmaktadır.
  Kızlarağası Hanı ise çarşının içerisinde yer alan tarihi mekanlardan bir diğeridir. İzmir Limanından gelen tüccarlar için önemli bir merkez olan han, halen işlevini korumaktadır.
  Karataş semtinde bulunan ve İzmir ile bütünleşen diğer mekan ise Tarihi Asansör'dür.
  Şehit Nihatbey Caddesi ve Mithat Paşa Caddeleri arasında kot farkı bulunması nedeniyle, insanların 155 basamaklı merdiveni kullanmak zorunda olduğu ve bu zorunluluğu ortadan kaldırmak için Tarihi Asansör 'ün inşa edildiği bilinmektedir. Şehri kuş bakışı izlemek isteyenler için Tarihi Asansör mükemmel bir seçenek olmaktadır. Avrupai tarzda yapılan asansör için Marsilya'dan özel tuğlalar getirtilmiştir.
  Tüm bu mekanları dilerseniz İzmir kiralık araç hizmetinden yararlanarak aynı gün gezebilirsiniz.


  İzmir'in Müzeleri

  İzmir doğal güzellikleri ile olduğu kadar, tarihi mekanları ile de dikkat çekmektedir. Bu bakımdan, şehri gezmek isteyenlerin, mutlaka müzeleri de görmesi gerekmektedir. Bir şehrin kültürünü ve geçmişini öğrenmek açısından müzeler oldukça önemlidir. İzmir Arkeoloji Müzesi de bunlardan sadece biridir. Arkeoloji Müzesi ulaşım bakımından da oldukça kolaydır.
  Körfez'in karşısında bulunan Bahribaba Parkı içerisinde konumlanmıştır. Arkeoloji müzesinde, eski medeniyetlere ait izler vardır. 3 kattan oluşan müzede, eserler kronolojik olarak sıralanarak ziyaretçilere sergileniyor. Tercihinize göre İzmir araç kiralama hizmeti alarak aynı gün içerisinde Etnografya müzesini de gezme imkanına sahipsiniz.


  İzmir'in Tarihi Beldesi Efes


  9 bin yıllık geçmişi ile Efes İzmir ile bir bütündür. Tarihi açıdan da oldukça değerli olan belde, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Sadece tarih değil, kültür açısından da değere sahip olan Efes, dönemin önemli liman kentlerinden biridir. Artemis Tapınağı ve Ayasuluk Kalesi, Efes'te gezilmeye değer mekanların başında gelmektedir. Ayrıca, tarihi antik kent de tarihi öneme sahip mekanlar arasındadır.

  Geziniz öncesinde İzmir araba kiralama hizmetlerini değerlendirirseniz daha geniş bir rota belirleyebilirsiniz.
  Efes, bugünkü göz kamaştırıcı yapısına Roma döneminde ulaşmıştır. Efes'te bulunan Ayasuluk Tepesi şehrin ilk yerleşim yeri olarak da bilinmektedir. Bu bölgede Hititlerin yanı sıra Anadolu kavimleri de yaşamıştır. Efes gezisinden sonra İzmir araba kiralama şirketi aracılığı ile temin ettiğiniz araçla Selçuk gezisi yapabilirsiniz.


  Deniz Tatili İçin Alaçatı ve Çeşme


  Bozulmamış dokusu ve tarih kokan sokakları ile Alaçatı İzmir'in gözde tatil merkezlerinden biridir. Özellikle sörf yapmaktan keyif alanların ilk durağıdır. Dar sokaklara sahip olduğu için İzmir oto kiralama hizmeti ile edindiğiniz aracınızın kontağını bir süreliğine kapatabilirsiniz. Çünkü beldenin her bir sokağını yavaş yavaş keşfetmekten keyif alacaksınız. Antikacılardan organik pazara kadar vakit geçirebileceğiniz pek çok alternatif bulunmaktadır.


  Alaçatı ziyaretinden sonra kiralık araç ile Çeşme'ye geçebilirsiniz. Erythrai Antik Kenti ve kalesi ile dikkat çeken Çeşme, berrak bir denize sahiptir. Çeşme 'nin önemli plajlarından olan Altınkum, şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme Araç Kiralama hizmeti alarak, seyahat etmek istediğiniz her yere kolay ve rahat ulaşım sağlar, zamanınızı daha iyi kullanmış olursunuz.Ayrıca, İzmir Havalimanı 'ndan Çeşme ve Alaçatı 'ya ulaşmak için transfer seçeneğini de tercih edebilirsiniz.


  İzmir'in Sakin Beldesi Urla


  Yemeklerinden tarihi köylerine kadar geniş bir kültür yelpazesi bulunan Urla, İzmir'in sakin beldelerindendir. Ilıman iklim özelliği sayesinde her mevsim ziyaret edebilirsiniz. Sakin bir yaz tatili ya da hafta sonu kaçamağı için ideal yerlerden biridir.Urla Araç Kiralama seçeneğini tercih edebilir ya da İzmir Havalimanı 'nda transfer hizmeti alarak, Urla'ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  Demircili Köyü'nü ziyaret edebilir ve burada bulunan koylarda denizin tadını çıkarabileceğiniz gibi aynı zamanda hediyelik eşya almak için Sanat Sokağına da gidebilirsiniz. Eğer bir edebiyat düşkünü iseniz Necati Cumalı Ada Evi müzesini de gezebilirsiniz. Klazomenai Antik Kenti ve Malgaca İçmeleri de Urla'da turistlerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Urla'ya yüksek bir noktadan bakmak isterseniz Güvendik Tepesi en ideal noktadır. Asırlık çınar ağaçları ile tanışıp organik tatlar denemek için ise rotanızı Bademler köyüne çevirmelisiniz.


  İzmir'de Bir Girit Şehri Seferihisar


  Milattan Önce 1000'li yıllarda Akalardan kaçan Girit halkı tarafından inşa edilen Seferihisariçerisinde tarih barındırmaktadır. İyonyalılar'ın da yerleşim yeri olan ilçede Teos Antik Kenti turistlerin en çok ilgisini çeken merkezlerdendir. Havayolu ile şehre geliyorsanız İzmir havaalanı ucuz araba kiralama hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. Alandan kiralayacağınız araç ile doğrudan Seferihisar'a geçiş yapabilirsiniz.

  İyonyalılar'dan kalan Dionysos Tapınağı, Şarap Tanrısı olarak anılan Dionysos'a adanan en büyük tapınak olarak bilinmektedir. 16. yüzyılda inşa edilse de farklı işlevler ile halen kullanılan Sığacık Kalesi de, beldenin önemli merkezlerindendir.
  Ege'ye özgü otları belde pazarında bulabilirsiniz. Seferihisar,farklı lezzetler ve sakin bir tatil arayışı içinde olanlar için en uygun seçenekler arasında yer almaktadır. Ayrıca, tatilinizi Eylül ve Kasım aylarına denk getirebilirseniz, beldede her yıl sonbahar döneminde düzenlenen Seferihisar Mandalina Festivali'ne katılabilirsiniz.


  Eski ve Yeni Foça


  Mitolojiye konu olan efsaneleri ve tarihi güzellikleri ile Foça, İzmir'in göz bebeği olarak anılmaktadır. İzmir 'de tatil yapılacaksa mutlaka gidilmesi gerekenler yerler listesinde olan Foça, zengin bir kültüre sahiptir. Eski taş yapıları daha çok Eski Foça merkezinde görebilirsiniz. İlçenin tarihi dokusunu keşfetmek isteyenlerdenseniz gezinize Eski Foça'dan başlayabilirsiniz.

  Adını Homeros Destanı'ndan da bildiğiniz Siren Kayalıkları Foça'da bulunmaktadır. Bu bölgede denize girmek her ne kadar yasak olsa da denizi izlemenin keyfi başkadır. İyon kentinden geriye kalan meşhur Athena Tapınağı da yine Foça'da ziyaretçilerini beklemektedir. Şeytan Hamamı ve Heredot Duvarını da Foça'ya gelmişken mutlaka ziyaret etmelisiniz. Biraz da hayatın içine karışmak istiyorum diyorsanız rotayı Yeni Foça'ya çevirmelisiniz..


  Bir Köyden Daha Fazlası: Şirince


  İzmir'de, Selçuk ve civarını geziyorsanız Şirince'yi de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Öyle ki Şirince insanın bir köyden beklentilerini oldukça yükseltmesine neden olmaktadır. Köy sokaklarında gezerken misafirperverliğiyle bilinen yöre halkı ile sohbet edebilirsiniz. Köy aynı zamanda şarapları ile de öne çıkmaktadır. Dilerseniz bu eşsiz lezzetlerden de tadabilirsiniz. Sokakları gezerken şaraphanelerin yanı sıra eski Rum evlerini de görme imkanına sahipsiniz.

  Yakın zamanda aslına uygun bir biçimde restore edilmiş olan Aziz John Baptist Kilisesi de bu köydedir. Kilisenin avlusunda genellikle kendi yaptıkları ürünleri satan kadınları görmeniz mümkündür. Ayrıca, köyün ara sokaklarında da rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.
  Sevdikleriniz için, yöreye özgü bir hediye alabilmek, ve buralara ait lezzetleri tadabilmek için pek çok mekan bulabilirsiniz. Bu tatlar İzmir'in ortak tatları içerisinde yer almaktadır.


  İzmir'de Bergama Kültürü


  İzmir merkez ile arasında 110 km mesafe bulunan Bergama, yaklaşık olarak 8500 yıllık tarihi ile varlığını sürdürmektedir. Bu geçmiş, Bergama'yı medeniyetler beşiği haline getirmiştir. İyonlardan Helen uygarlığına kadar pek çok kültüre ait izleri burada görme imkanına sahipsiniz. Sadece yerleşim merkezi olarak değil, turizm ve sağlık bakımından da önemli merkezlerden biri olmuştur. Bergama, Bakırçay havzasında yer almaktadır.

  Bereketli topraklar üzerine kurulu olan ilçe, tarihte ilk doğal tedavi merkezi olarak kabul görmektedir. İlçede yer alan Pergamon Antik Kenti ise, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Dünyanın ilk tiyatrosu gibi, en dik tiyatrosu da Bergama'da bulunuyor. İzmir tatili yapmak isteyenlerin Bergama'ya bir günlerini ayırmaları yeterli olacaktır.


  Mavi Bayraklı Koyları ile Dikili


  Şifa dağıtan kaynaklarının yanı sıra, mavi ve temiz denizi ile Dikili ideal tatil merkezlerinden biridir. İlçe, İzmir'e 120 km mesafede bulunmaktadır. Önemli bir geçiş güzergahında bulunması nedeni ile de her mevsim ziyaretçi almakta olan bölge, ayrıca 40 km'lik kıyı şeridi ile ziyaretçilerinin beğenisini kazanmaktadır. Özellikle yılın farklı dönemlerinde yapılan festivaller, Dikili adının öne çıkmasını sağlamaktadır.

  İlçe, antik dönem şehirlerinden biri olan Pergamon'un en önemli liman kentidir. Ayrıca İzmir'in kuzeye açılan en önemli kapısı niteliğindedir. İlçe, sıcak kanlı insanlarıyla oldukça şirin bir tatil merkezi niteliğindedir. Tatilini huzurdan yana kullanmak isteyenler için oldukça ideal seçenekler arasındadır.


  İzmir'in Gizli Cenneti Karaburun

  İzmir'e yaklaşık 1 saat 20 dakikalık mesafede bulunan Karaburun, bakir doğası ile dikkat çekmektedir. Gözden uzak bir tatil geçirmek isteyenler, ilçede gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkarmaktadır. Ayrıca su altı dünyasını keşfetmek isteyenler için dalış kursları bulunmaktadır. Tüm doğallığını korumuş olan ilçe, kamp yapmak isteyenler için de uygun seçenekler sunmaktadır.

  Tatil anlayışınız deniz, güneş ve huzurdan ibaret ise Karaburun tam size göre. Ayrıca İzmir merkeze olan yakınlığı sayesinde dilediğiniz zaman hayata yeniden karışma imkanı bulabilirsiniz. Özellikle sakin kış tatilleri için değerlendirebileceğiniz mekanlar listesinde yer almalıdır.


  İzmir Sanat ve Tarih Müzesi

  Kültürpark içerisinde bulunan Sanat ve Tarih Müzesi, oldukça geniş bir alana kurulmuştur. Taş eserlerden seramik eserlere kadar pek çok detay bulunan müzede, şehrin geçmişine ait birçok ayrıntıyı bulabilirsiniz. Müzenin seramik bölümünde, özellikle Bizans döneminden kalma seramikler yer almaktadır.

  Kıymetli eserler bölümünde ise, milattan önce 6. yy'dan Osmanlı dönemine kadar, yörede bulunan sikke ve paralar sergilenmektedir. Arkaik Dönemden Helenistik Döneme kadar zengin bir birikim bulunmaktadır.


  İzmir'in Antik Kentleri

  Antik kentler denilince, İzmir başı çeken merkezler arasında yer almaktadır. Efes ve Bergama gibi antik kentler hemen hemen herkes tarafından biliniyor. Fakat Agora Antik Kenti az bilinse de oldukça önemli özelliklere sahiptir. Dünyada, kalıntıları şehir merkezinde bulunan tek kent, olma özelliği bunlardan bir tanesidir. Agora, Pagos Dağının eteklerinde yer almaktadır.

  Kırmızı anlamına gelen Erythrai Antik Kenti 'de bir diğer kültürel mirastır. Çeşme 'nin Ildırı Köyü'nde bulunan bu kent, döneminin en önemli ticaret merkezleri arasında yer almıştır.

  Pergamon Antik Kenti; Bergama ilçesinin tarihi zenginliği olarak günümüze kadar ulaşan kent, Mısırda bulunan İskenderiye Kütüphanesi 'nden sonra, dünyanın en büyük kütüphanesi olarak bilinmektedir. Asya'nın ise ilk kütüphanesi olarak bilinmektedir. Özellikle 200.000 ciltlik arşivi ile oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca Pergamon Antik Kenti çamur, güneş ve müzik gibi araçların, tedavi yöntemi olarak kullanıldığı ilk merkezlerdendir.


  İzmir'de Şehir İçi Ulaşım Ağı

  İzmir'in şehir içi ulaşım ağı oldukça güçlüdür. Şehri gezmek için, otobüs, minibüs raylı sistem ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Tabii bu gezintilerinizi daha rahat yapmanızı sağlayacak başka alternatifler de mevcuttur.
  Özellikle şehre ilk kez geliyorsanız İzmir Havalimanı transfer imkanından yararlanarak varış merkezine daha hızlı ulaşabilir ya da İzmir Havalimanında ucuz fiyatlı araba kiralama hizmeti alabilirsiniz.
  Hayatınızı kolaylaştıracak olan İzmir araç kiralama seçenekleri, şehir gezintinizde daha eğlenceli anlar geçirmenize yardımcı olacaktır.İhtiyacınıza göre İzmir minibüs kiralama alternatifini de değerlendirebilirsiniz. Minibüs grubu araçlarla yapılan seyahatlerde genellikle, insanlar sevdikleri ile birlikte zaman geçirmekten oldukça keyif almaktadırlar. 9 kişilik kapasiteleri ile kiralık minibüs grubu araçları yolculuklarınıza renk katacaktır.
  Rahat ulaşım için tercih edilen bu yöntem, uzun yolculukların haricinde, günlük yaşamda da kullanılarak hayatımızı kolaylaştıran önemli sektörlerden biri olmuştur. Ekonomik araç kiralama seçenekleri ile başlayan ve en lüks gruba kadar yayılan araç yelpazesi, her bütçeye uygun fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır.
  Siz de rahatlık ve kolaylıktan vazgeçmeden, İzmir'in her noktasını karış karış gezebilirsiniz.


  İzmir Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı 'nın şehir merkezine uzaklığı 18 kilometredir.
  Tatil ya da iş sebebi ile yapacağınız İzmir geziniz için tercihiniz hava yolu ulaşımı ise, seyahatinizi devam ettirmenizi sağlayacak seçeneklerden bir tanesi olan toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.
  Tabii bunun yanı sıra, hayatınızı kolaylaştıracak olan başka seçenekler de mevcuttur.
  Dilerseniz, şoförlü araç kiralama/transfer hizmetleri için rezervasyon yaparak, sizi istediğiniz adrese ulaştırmak için karşılayan personel eşliğinde, seyahatinizi rahatça tamamlayabilirsiniz.
  Bir başka yöntem de, şehri rahatça gezebilmek için, İzmir araç kiralama firması eurauto rent a car 'ın internet sayfasından rezervasyon yapabilir, seçiminiz olan arabayı havalimanından teslim alarak, yolculuğunuzu keyfinize göre sürdürebilirsiniz.
  Bu hizmetleri almak için yapmanız gereken tek şey uçaktan inmektir. Sizi dışarda bekleyen aracınıza biner ve gidersiniz. Hepsi bu kadar.

  Seyahatinizi rahatça yapmak için, İzmir havalimanı Araç Kiralama hizmeti vermekte olan izmir Araç Kiralama, taleplerinizi karşılamaktan memnuniyet duymaktadır. İzmir Havalimanı Araba Kiralama fiyatlarına ulaşmak için bizimle iletişime geçerek, size en uygun gelen araç için rezervasyon yapabilirsiniz.

  © 2021 eurauto.com.tr
  whatsapp

  Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

  X